Με το… ενάμισι πόδι στους ομίλους του Europa League o Ερυθρός Αστέρας (4-0)

Ο Ερυθρός Αστέρας διέλυσε την Κλουζ στο Βελιγράδι και πήρε τεράστιο προβάδισμα πρόκρισης στους ομίλους του Europa League.

Μία… ανάσα από τους ομίλους του Europa League βρίσκεται ο Ερυθρός Αστέρας, μετά την επιβλητική νίκη του με 4-0 επί της Κλουζ στο Βελιγράδι.

Ο Μίλαν Πάβκοβ άνοιξε το σκορ για τους Σέρβους μόλις στο 5ο λεπτό, ενώ το 2-0 διαμόρφωσε ο Αλεξάνταρ Κατάι με ωραίο σουτ μέσα απ’ την περιοχή.

Το τρίτο γκολ για τον Ερυθρό Αστέρα σημειώθηκε στο 68ο λεπτό με πρωταγωνιστή τον Μπεν, ο οποίος πλάσαρε τον Αρλάουσκις στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Η ομάδα του Βελιγραδίου δεν είχε πει την τελευταία λέξη της, αφού στο 77ο λεπτό, ο Ίβανιτς, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ: Μπόργιαν, Ρόντιτς, Ντέγκενεκ, Ντράγκοβιτς, Γκόμπελιτς, Ίβανιτς, Σανόγκο, Κάνγκα, Κατάι, Μπεν, Πάνκοβ

ΚΛΟΥΖ: Αρλάουσκις, Μανέα, Τσιομποτάρου, Τσέστορ, Καμόρα, Σιγκούργιονσον, Ροντρίγκες, Ντέατς, Ομράνι, Πετρίλα, Ντεμπέλιου