«Διπλό» με χατ-τρικ Γκρίφο για τη Φράιμπουργκ (1-3) – Η βαθμολογία στον όμιλο του Ολυμπιακού

Η Φράιμπουργκ πήρε τεράστια νίκη με ανατροπή μέσα στην έδρα της Μπάτσκα Τόπολα με 1-3, με πάρτι του Γκρίφο, που σημείωσε χατ-τρικ. Η βαθμολογία στον όμιλο του Ολυμπιακού.

Με απίθανο Γκρίφο που έκανε χατ-τρικ η Φράιμπουργκ πήρε το «διπλό» στη Σερβία επί της Μπάτσκα Τόπολα με 1-3 και έφτασε τη Γουέστ Χαμ στην κορυφή του ομίλου.

Ο Ολυμπιακός με την τεράστια νίκη επί της Γουέστ Χαμ με 2-1, έφτασε τους 4 βαθμούς και όλα είναι πλέον ανοικτά στον όμιλο των «ερυθρόλευκων» στο Europa League.

H βαθμολογία στον όμιλο του Ολυμπιακού:

1. Γουέστ Χαμ 6
  2. Φράιμπουργκ 6
  3. Ολυμπιακός 4
  4. Μπάτσκα Τόπολα 1

Η Μπάτσκα Τόπολα σόκαρε τους Γερμανούς, καθώς μόλις στο 13′ άνοιξε το σκορ με τον Πέτροβιτς.

Η Φράιμπουργκ είδε το γκολ του Χόλερ στο 39′ να ακυρώνεται για οφσάιντ.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ανέλαβε δράση ο Γκρίφο. Ο Ιταλός έδωσε ένα μοναδικό σόου και αφού αρχικά ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 49′, δέκα λεπτά αργότερα έδωσε το προβάδισμα στη Φράιμπουργκ.

Ο Γκρίφο ολοκλήρωσε το χατ-τρικ στο 73ο λεπτό για να δώσει ένα πολύ σημαντικό διπλό στην ομάδα του, εν όψει της συνέχειας στον όμιλο.

Την επόμενη αγωνιστική ο Ολυμπιακός ταξιδεύει στο Λονδίνο για να αντιμετωπίσει τη Γουέστ Χαμ και οι Γερμανοί φιλοξενούν την Μπάτσκα Τόπολα (9/11, 22:00).