«Παραμιλάει» όλη η Ευρώπη με την γκολάρα του Ντίας (vid)

Ο Ζιλ Ντίας πέτυχε ένα γκολ απίστευτης ομορφιάς στο παιχνίδι με την Ντιναμό Κιέβου, το οποίο κάνει τον γύρο της Ευρώπης.

Ο Ολυμπιακός δεν κατάφερε να πάρει προβάδισμα πρόκρισης απέναντι στην Ντιναμό Κιέβου στο Καραϊσκάκη, όπου και αναδείχτηκε ισόπαλος με 2-2, όμως όλα είναι ανοιχτά στη ρεβάνς στην Ουκρανία.

Στην αναμέτρηση στο φαληρικό γήπεδο οι ερυθρόλευκοι μπορούσαν να φύγουν με τη νίκη, καθώς προηγούνταν με 2-1 μέχρι το 89′ χάρη στο πανέμορφο τέρμα του Ζιλ Ντίας από το πρώτο ημίχρονο.

Ο Πορτογάλος εξτρέμ πέτυχε ένα απίθανο τέρμα στο 40ο λεπτό και έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στον Ολυμπιακό, με το τέρμα του να κάνει τον γύρου του κόσμου. Η βολίδα του Ντίας ήταν το γκολ της αγωνιστικής αναμφίβολα, με κορυφαίες ιστοσελίδες της Ευρώπης και ΜΜΕ να αποθεώνουν την γκολάρα του μεσοεπιθετικού των Πειραιωτών.