Η Βαλένθια άνοιξε το σκορ, η Άρσεναλ απάντησε με ανατροπή (vids)

Η Βαλένθια προηγήθηκε στο 11ο λεπτό, όμως οι Κανονιέρηδες βρήκαν απαντήσεις ανατρέποντας το σκορ σε 2-1

Μόλις στο 11’της αναμέτρησης της Άρσεναλ με τη Βαλένθια, οι Νυχτερίδες άνοιξαν το σκορ, με τους Κανονιέρηδες να βρίσκουν απαντήσεις…

Μετά από εκτέλεση κόρνερ από τα αριστερά, ο Ροντρίγκο πήρε την πρώτη κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και ο Ντιακαμπί με νέα κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή νίκησε στον αέρα δύο αμυντικούς της Άρσεναλ για να τη στείλει στα δίχτυα για το 1-0 της ομάδας του.

Επτά λεπτά αργότερα η Άρσεναλ ισοφάρισε σε 1-1! Μετά την κάθετη πάσα του Λακαζέτ στον Ομπαμεγιάνγκ, ο Γκαμπονέζος φορ μπήκε στη μεγάλη περιοχή, την κατάλληλη στιγμή έδωσε ασίστ στον Λακαζέτ και ο Γάλλος φορ σκόραρε για το 1-1.

Λίγο πριν την συμπλήρωση ενός ημιώρου, οι γηπεδούχοι έκαναν την ανατροπή, με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Λακαζέτ.

Ο Τζάκα έκανε την σέντρα από αριστερά, ο Γάλλος ξέφυγε από τον Ρονκάλια και έπιασε τη σκαστή κεφαλιά, με τον Νέτο να αιφνιδιάζεται και να αποκρούσει ασταθώς, με τη μπάλα να χτυπάει στο αριστερό δοκάρι και στη συνέχεια να περνάει την τελική γραμμή της εστίας.