Δεληζήσης και 2-0 ο Άρης! (vid)

Εκπληκτικός ο Άρης στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Μόλντε στο «Κλεάνθης Βικελίδης», πέτυχε και 2ο γκολ με τον Γιώργο Δεληζήση.

Ο Άρης αντιμετωπίζει αυτή την ώρα τη Μόλντε στο «Κλεάνθης Βικελίδης», στη ρεβάνς μεταξύ των δύο ομάδων για τον Γ’ προκριματικό γύρο του Europa League.

Οι «κίτρινοι» προηγούνται με 2-0 στο ημίχρονο των Νορβηγών και πλέον ελπίζουν βάσιμα στην ανατροπή της εις βάρος τους ήττα με 3-0 εκτός έδρας.

Το σκορ για την ομάδα του Σάββα Παντελίδη άνοιξε ο Ματίγια με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 26ο λεπτό, ενώ 10 λεπτά αργότερα, ο Δεληζήσης έκανε 2 τα τέρματα της ομάδας του.

Ο Φετφατζίδης κινήθηκε ωραία από τα δεξιά, μπήκε στην περιοχή της Μόλντε, γύρισε στον 31χρονο αμυντικό που προ κενής εστίας έγραψε το 2-0.

Δείτε το 2-0 του Άρη: