Έσωσε στο 94′ την Πονγκόν ο Τριανταφυλλόπουλος (vid)

Ο Κώστας Τριανταφυλλόπουλος σκόραρε στο 94ο λεπτό και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην Πονγκόν Στσζέτσιν κόντρα στη Βίσλα Κρακοβίας.

Η Πονγκόν Στσζέτσιν υποδέχθηκε την Κυριακή (13/9) τη Βίσλα Κρακοβίας στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του πολωνικού πρωταθλήματος σε ένα παιχνίδι που έληξε με σκορ 2-2.
Η γηπεδούχος ομάδα βρισκόταν πίσω στο σκορ μέχρι το 94ο λεπτό όταν και βρήκε τη λύση από Έλληνα ποδοσφαιριστή. Συγκεκριμένα ο Κώστας Τριανταφυλλόπουλος σκόραρε με κεφαλιά και έδωσε τον βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.
Πιο αναλυτικά, έπειτα από την εκτέλεση κόρνερ του Νταμπρόφσκι ο Έλληνας αμυντικός που έχει φορέσει στο παρελθόν τη φανέλα του Παναθηναϊκού και του Αστέρα Τρίπολης, έπιασε μια ωραία κεφαλιά και ισοφάρισε για την Πονγκόν σε μια φάση που είχε προωθηθεί και ο τερματοφύλακάς της, Ντάντε Στίπιτσα.