Ντιναμό Κιέβου – Ζόρια 1-1

Η Ζόρια έφυγε με την εκτός έδρας ισοπαλία με 1-1 κόντρα στην Ντιναμό Κιέβου για το πρωτάθλημα Ουκρανίας.

Η Ζόρια έφυγε με το ισόπαλο 1-1 από το «Ολιμπίσκι» και το παιχνίδι κόντρα στην Ντιναμό Κιέβου στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Ουκρανίας.

Η προσεχής αντίπαλος της ΑΕΚ στο Europa League έδειξε πολύ καλή εικόνα και έστειλε μήνυμα στους αντιπάλους της στον όμιλο. Μάλιστα η ομάδα του Βίκτορ Σκρίπνικ άνοιξε το σκορ με τον Βλάντισλαβ Κοχέργκιν στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το προβάδισμα της Ζόρια κράτησε για μόλις 10 λεπτά αφού στο 75′ οι γηπεδούχοι του Μιρτσέα Λουτσέσκου κατάφεραν να ισοφαρίσουν με τον Μπέντζαμιν Βέρμπιτς.

Η ουκρανική ομάδα βρίσκεται στην ένατη θέση του πρωταθλήματος με 5 βαθμούς σε ισάριθμες αγωνιστικές και ούσα στο -6 από την κορυφή όπου βρίσκονται οι Ντιναμό Κιέβου και Βόρσκλα Πόλταβα.

Η ενδεκάδα της Ζόρια: Σεφτσένκο, Φαβόροφ (80′ Ρουφάτι), Βέρνιντουμπ, Αμπού Χανά, Κομχενόφσκι, Ιβανισένια, Γκρόμοφ (61′ Ναζαρίνα), Καμπάγεφ (71′ Πέροβιτς), Γιουρτσένκο, Κοχέργκιν, Γκλάντκι (71′ Τσβεκ).