Μονακό – Μονπελιέ 2-0

Δύο τέρματα σημείωσε ο Κολομβιανός επιθετικός, που θα αντιμετωπίζει μαζί με την ομάδα του την Παρί Σεν Ζερμέν στον μεγάλο τελικό.β

Με πρωταγωνιστή τον Ραδαμέλ Φαλκάο που σημείωσε δύο τέρματα, η Μονακό επικράτησε με 2-0 της Μονπελιέ εντός έδρας και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του γαλλικού Λιγκ Καπ.

Εκεί οι Μονεγάσκοι θα συναντήσουν τη Παρί Σεν Ζερμέν, η οποία χθες Τρίτη (30/1) είχε αποκλείσει εκτός έδρας τη Ρεν με 3-2.

Οσον αφορά το ματς του Μονακό, οι γηπεδούχοι έκαναν το 1-0 με τον Φαλκάο στο 16ο λεπτό, ενώ μόλις 13 λεπτά αργότερα (29’) ο Κολομβιανός επιθετικός διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα.

Το 2-0 έμεινε ως το φινάλε, με τη Μονακό να παίρνει μια μάλλον εύκολη πρόκριση για τον μεγάλο τελικό που θα διεξαχθεί στις 31 Μαρτίου.