Γουλβς – Σαουθάμπτον 0-2 : Εκλεισε θέση στα προημιτελικά του FA Cup η Σαουθάμπτον

Οι Άγιοι πέρασαν εύκολα (0-2) από το Μολινό και προκρίθηκαν στα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας.

Αλωσε το Μολινό και προκρίθηκε στα προημιτελικά του Κυπέλλου Αγγλίας η Σαουθάμπτον! Οι «Άγιοι» κυριάρχησαν στο Γούλβερχαμπτον, επικρατώντας με 2-0 της Γουλβς.

Οι φιλοξενούμενοι έφτασαν εύκολα στη νίκη-πρόκριση, με τους «Λύκους» να τους απειλούν ελάχιστα. Ουσιαστικά, οι «Αγιοι» εξασφάλισαν… σβηστά την πρόκριση στον επόμενο γύρο του FA Cup.

Η ομάδα του Ραλφ Χάσενχιουτλ δημιούργησε πολλές ευκαιρίες, βρίσκοντας τελικά τον δρόμο προς τα δίχτυα της Γουλβς στο 49ο λεπτό. Με το… καλησπέρα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Ντάνι Ίνγκς έγραψε το 0-1 για την Σαουθάμπτον.

Με τη συμπλήρωση 90 λεπτών στην αναμέτρηση, ο Αρμστρονγκ σημείωσε με τρομερό πλασέ το δεύτερο τέρμα της ομάδας του, γράφοντας έτσι τον επίλογο στο Μολινό.

Οι Άγιοι άφησαν στην… άκρη την κάκιστη εικόνα του πρωταθλήματος (5 σερί ήττες), πανηγυρίζοντας την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.