Η Φίτεσε αιφνιδίασε την Αϊντχόφεν: 0-1 στο 4’! (vid)

Η Φίτεσε αιφνιδίασε την αντίπαλο του Ολυμπιακού στους 32 του Europa League και άνοιξε το σκορ στο 4ο λεπτό με τον Μπρόχα.

Η Αϊντχόφεν, λίγες ημέρες πριν τη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό για τους «32» του Europa League, αντιμετωπίζει την Φίτεσε στο «Philips Stadion» για την 23η αγωνιστική της Eredivisie, με τους φιλοξενούμενους να αιφνιδιάζουν τους παίκτες του Σμιντ και να ανοίγουν το σκορ στο 4ο λεπτό!

Οι παίκτες της Φίτεσε βγήκαν ταχύτατα στην κόντρα, ο Ντάσα έκανε το γύρισμα και ο Μπρόχα με ωραίο σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Αϊντχόφεν για το 1-0.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι πριν την έναρξη του αγώνα η Αϊντχόφεν βρισκόταν στο -6 από τον πρωτοπόρο Αγιαξ, ο οποίος μάλιστα έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο.