Νίκησε τον Μπακασέτα με γκολάρα ο Πέλκας (0-1, vid)

Με γκολάρα του Δημήτρη Πέλκα, η Φενέρμπαχτσε επικράτησε με 1-0 της Τράμπζονσπορ του Τάσου Μπακασέτα.

Νίκη «χρυσάφι» για τη Φενέρμπαχτσε και μάλιστα από τα… πόδια του Δημήτρη Πέλκα! Τα «καναρίνια» έφυγαν με το διπλό από την έδρα της Τράμπζονσπορ χάρη στον πρώην μεσοεπιθετικό του ΠΑΟΚ που σκόραρε το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στη νίκη με 1-0!

Ο Έλληνας μέσος σκόραρε ένα φοβερό γκολ στο 76ο λεπτό και έκρινε το τελικό αποτέλεσμα απέναντι στην ομάδα του Τάσου Μπακασέτα που αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο. Ο Πέλκας κουβάλησε την μπάλα από το κέντρο και με ένα πολύ δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα των γηπεδούχων και έγραψε το 1-0.

Με τη νίκη αυτήν η Φενέρ ανέβηκε και πάλι στην 3η θέση της βαθμολογίας και μείωσε στους 3 βαθμούς τη διαφορά της από την πρώτη Γαλατάσαραϊ.