Διαιτητής στην Κύπρο έγινε αναγκαστική αλλαγή (pic)

Ο διαιτητής του αγώνα Ερμής – Εθνικός, Χρυσοβαλάντης Θεουλή, έγινε αναγκαστική αλλαγή λόγω ενοχλήσεων.

Ένα ασυνήθιστο περιστατικό έλαβε χώρα στο πρωτάθλημα της Κύπρου. Ο διαιτητής του Ερμής – Εθνικός, Χρυσοβαλάντης Θεουλή, ένιωσε στο 36ο λεπτό του αγώνα κάποιες ενοχλήσεις στο πόδι του. Τα ιατρικά επιτελεία και τον δύο ομάδων έσπευσαν να τον βοηθήσουν όμως ο ίδιος δήλωσε πως δεν μπορεί να συνεχίσει ζητώντας τελικώς αλλαγή στο 42.

Μετά από ένα ζέσταμα διάρκειας πέντε λεπτών, την θέση του ρέφερι στην αναμέτρηση πήρε ο τέταρτος, Γιάννης Αναστασίου, λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Εν τέλη το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά και το πολυπόθητο τρίποντο κατέληξε στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι νίκησαν τον αντίπαλο τους με 2-1.