Οπαδοί Σέλτικ : Άναψαν πυροτεχνήματα στην ενός λεπτού σιγή για τον πρίγκιπα Φίλιππου (vid)

Οι οπαδοί της Σέλτικ αποφάσισαν να ανάψουν πυροτεχνήματα, στην ενός λεπτού σιγή για τον θάνατο του πρίγκιπα Φίλιππου.

Στο παιχνίδι της Σέλτικ με την Λίβινγκστον είχε οριστεί ενός λεπτού σιγή πριν την έναρξη, για τον θάνατο του πρίγκιπα Φίλιππου. Ωστόσο οι οπαδοί της γηπεδούχου επιφύλασσαν μία έκπληξη στου παίκτες των δύο ομάδων, αφού εκείνη την αποφάσισαν να ανάψουν πυροτεχνήματα.

Η ομάδα της Γλασκώβης αρνήθηκε να σχολιάσει το γεγονός, ενώ ο εκπρόσωπος της αστυνομίας δήλωσε πως: «Ερευνούμε το γεγονός που συνέβη στο γήπεδο και προσπαθούμε να συλλέξουμε πληροφορίες για το πως προκλήθηκε.»

Πάντως η κίνηση αυτή μάλλον έφερε γούρι στην Σέλτικ, αφού νίκησε με σκορ 6-0 την αντίπαλο της, ξεκινώντας εντυπωσιακά τις υποχρεώσεις της για τα πλέι οφ της Premiership.