«Ντου» οπαδών στο Φέγενορντ-Βάαλβαϊκ (vid)

Η αναμέτρηση ανάμεσα σε Φέγενορντ και Βάαλβαϊκ διακόπηκε προσωρινά, εξαιτίας εισβολής οπαδών στο γήπεδο.

Η αναμέτρηση ανάμεσε στην Φέγενορντ και τη Βάαλβαϊκ, για την τελευταία αγωνιστική της Eredivisie,  διεκόπη για λίγο στο 67ο λεπτό λόγω εισβολής οπαδών.

Συγκεκριμένα, εκατοντάδες φίλοι των γηπεδούχων εισέβαλαν στο γήπεδο, κρατώντας στα χέρια τους καπνογόνα. Το ματς σταμάτησε για λίγα λεπτά, καθώς ήταν αδύνατο να συνεχιστεί λόγω αποπνικτικής ατμόσφαιρας.

Οι οπαδοί της ολλανδικής ομάδας τελικώς αποχώρησαν εν μέσω χειροκροτημάτων, από τους παίκτες της Φέγενορντ και ο διαιτητής σφύριξε την συνέχεια του παιχνιδιού.

Για την ιστορία, «ο σύλλογος του λαού» επικράτησε με σκορ 3-0 και ολοκλήρωσε την φετινή σεζόν με 16 νίκες, 11 ισοπαλίες και επτά ήττες, τερματίζοντας στην πέμπτη θέση της Eredivisie.