Μία ντουζίνα γκολ πέτυχε η Μπάγερν Μονάχου στη Βρέμη (vids)

Οι Βαυαροί δεν λυπήθηκαν καθόλου την Μπρέμερ και τη νίκησαν 12-0 για τον πρώτο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας.

Μπρέμερ – Μπάγερν Μονάχου 0-12. Το σκορ προκαλεί ίλιγγο και θα προκαλούσε μεγάλη εντύπωση, εάν επρόκειτο για τη Βέρντερ. Όμως, η Μπρέμερ είναι η μικρή ομάδα της Βρέμης και αγωνίζεται στην πρώτη κατηγορία της επαρχίας,

Οπότε, η ευρεία νίκη των Βαυαρών στον πρώτο γύρο του Κυπέλλου Γερμανίας δεν εκπλήσσει, αφού η πρωταθλήτρια δεν συνηθίζει να σταματά, ούτε να δείχνει έλεος, ανεξαρτήτως αντιπάλου.

Τα γκολ για τη Μπάγερν σκόραραν ο Μότινγκ στο 8′, ο Μουσιάλα στο 16′, ενώ στο 27′ ο σημείωσε αυτογκόλ. Ο Μότινγκ χτύπησε ξανά στο 28′ και στο 35′, για το 5-0 που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Ωστόσο, η «καταιγίδα» συνεχίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο. Με το «καλημέρα» ο Τίλμαν πέτυχε τέρμα και τον ακολούθησε στο 48′ ο Μουσιάλα. Ο Σανέ συνέχισε στο 65′, τη σκυτάλη πήρε ο Κουλσάνε στο 80, ο Μότινγκ σκόραρε ξανά στο 82′, μετά από δύο λεπτά το πέτυχε και ο Σαρ ενώ ο Τολισό διαμόρφωσε το τελικό 0-12 στο 88′.