Τριάρα για την Σλόβαν πριν τον ΠΑΟΚ (0-3)

Η Σλόβαν Μπρατισλάβας, λίγες ημέρες πριν το ματς με τον ΠΑΟΚ, επικράτησε εκτός έδρας της Σένιτσα με 3-0.

Ευκολο βράδυ είχε η Σλόβαν Μπρατισλάβας, με τη σλοβένικη ομάδα λίγες ημέρες πριν το ματς με τον ΠΑΟΚ για την δεύτερη αγωνιστική των ομίλων του Conference League, να επικρατεί εύκολα στην έδρα της Σένιτσα με 3-0, για την 9η αγωνιστική του εγχώριου πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά το παιχνίδι, καθώς προηγήθηκαν στο σκορ μόλις στο δεύτερο λεπτό με τον Ντράζιτς. Στο 26’ ο Μραζ έκανε το 2-0 και στο 35’ ξανασκόραρε για το 3-0. Στο δεύτερο ημίχρονο η προσεχής αντίπαλος του ΠΑΟΚ έριξε ρυθμούς και χωρίς να απειληθεί έφτασε στη νίκη.

Μετά το διπλό στην έδρα της Σένιτσα, η Σλόβαν βρίσκεται στην πρώτη θέση με 20 πόντους (6-2-1), έχοντας διαφορά τριών βαθμών από τη δεύτερη Τρνάβα.

Οσον αφορά στην 11άδα της Σλόβαν, ο Βλάντιμιρ Βάις παρέταξε την ομάδα του με 4-4-1-1, έχοντας μπροστά από την εστία τον Σούλα και τους Μεντβέντεφ, Κάσια, Μποζίκοφ και Ντε Μάρκο στην τετράδα της άμυνας.  Στη μεσαία γραμμή ήταν οι Ντράζιτς, Κανκάβα, Ντε Καμπς και Γκριν, με τον Ντα Σίλβα πίσω από τον Μραζ.