Πούσκας Ακάντεμι – Βίντι 2-1

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ, υπέστη μία ήττα-έκπληξη από την τελευταία ομάδα της βαθμολογίας

Η Πούσκας Ακάντεμι, τελευταία ομάδα του Ουγγρικού Πρωταθλήματος, σόκαρε την Βίντι υποχρεώνοντας την σε ήττα έκπληξη με σκορ 2-1.

Η αντίπαλος του ΠΑΟΚ στον όμιλο του Γιουρόπα Λιγκ κάνει μία πολύ κακή σεζόν κι αν αυτή ήταν μόλις η πρώτη ήττα, τα τρία ισόπαλα ματς την έχουν φέρει μακριά από τις πρώτες θέσεις.

Ο Μάρκο Σέποβιτς έβαλε μπροστά τους πρωταθλητές Ουγγαρίας στο 24′ αλλά οι γηπεδούχοι δεν παρέδωσαν τα όπλα. Ο Γιόζιπ Κνέζεβιτς με εκτέλεση πέναλτι στο 39ο λεπτό ισοφάρισε τον αγώνα, με τον Μπράιαν Ντε Χεσούς στο 85′ να σκοράρει το νικητήριο γκολ. Ο Σέποβιτς είχε την ευκαιρία να σώσει την παρτίδα, αλλά αστόχησε ε εκτέλεση πέναλτι στο 11ο λεπτό των καθυστερήσεων.