Γκέλα για την Ντουντελάνζ

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Ρασίνγκ Ουνιόν – Εχασε μεγάλη ευκαιρία στις καθυστερήσεις για να πάρει τη νίκη.

Ισόπαλη 1-1 αναδείχθηκε η Ντουντελάνζ στην έδρα της Ρασίνγκ Ουνιόν, σε αναμέτρηση για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος Λουξεμβούργου.

Η προσεχής αντίπαλος του Ολυμπιακού στο Europa League βρέθηκε να χάνει από γκολ του Ντα Μότα στο 4ο λεπτό, ισοφάρισε με τον Κουτιριέ στο 33΄ και έχασε μεγάλη ευκαιρία να πάρει τη νίκη στις καθυστερήσεις, όταν ο Τουρπέλ νικήθηκε σε εκτέλεση πέναλτι από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Η περσινή πρωταθλήτρια Λουξεμβούργου βρίσκεται στην τέταρτη θέση της κατάταξης με 13 βαθμούς σε επτά αγώνες (έχει ένα ματς λιγότερο με την πρωτοπόρο Ζενές Ες, που βρίσκεται στο +6).

Ο Ντίνο Τοπμέλερ παρέταξε την εξής σύνθεση: Φρίσινγκ, Μπίσεβατς, Μαλζέ, Κρούσκα (72΄ Κένια), Πόκαρ, Σινάνι (90΄+ Άγκοβιτς), Κουτιριέ, Γένσεν (63΄ Ιμπραϊμοβιτς), Μελίς, Ντραμέ, Τουρπέλ.