Αθλέτικ Μπιλμπάο – Ουέσκα 4-0

Η Αθλέτικ Μπιλμπάο επικράτησε πολύ εύκολα της Ουέσκα με 4-0 για τη φάση των 32 του Κυπέλλου Ισπανίας, επιστρέφοντας στις νίκες έπειτα από 3 μήνες!

Είχε να κερδίσει σε επίσημο ματς 3 μήνες και το έκανε με εμφατικό τρόπο. Η Αθλέτικ Μπιλμπάο επικράτησε με ιδιαίτερη ευκολία της Ουέσκα με 4-0 για τους 32 του Κυπέλλου Ισπανίας και βρίσκεται ήδη… στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.

Οι Βάσκοι καθάρισαν το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο, καθώς με τον Αντούριθ να σκοράρει δις (10′ και 32′) και τον Ινσούα (Ουέσκα) να πετυχαίνει αυτογκόλ, οι γηπεδούχοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο αντίδρασης στους αντιπάλους του.

Οι παίκτες του Εδουάρδο Μπερίσο βρήκαν και 4ο γκολ, αυτή τη φορά με τον Μπενάτ στο 55ο λεπτό, αποτέλεσμα που παρέμεινε μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Με αυτό το αποτέλεσμα η Μπιλμπάο έχει ξεκάθαρο προβάδισμα πρόκρισης στους 16 του Κυπέλλου Ισπανίας, ενώ η ρεβανς μεταξύ των δύο ομάδων θα πραγματοποιηθεί στις 6 Δεκεμβρίου.