Επική ανατροπή και πρόκριση για τη Βαλένθια! (vid)

Συγκλονιστική Βαλένθια πέτυχε δύο γκολ στις καθυστερήσεις, έκανε το 3-1 επί της Χετάφε και πήρε την πρόκριση στα ημιτελικά του Copa Del Rey.

Η Βαλένθια όχι μόνο μπήκε στο ματς γνωρίζοντας ότι πρέπει να ανατρέψει το 1-0 του πρώτου αγώνα, αλλά βρέθηκε να χάνει από τη Χετάφε και στο Μεστάγια ελάχιστα δευτερόλεπτα μετά την σέντρα!

Το γκολ του Μολίνα στο 1ο λεπτό όμως δεν έκοψε τα φτερά των Νυχτερίδων, που μπορεί να έψαχναν τρία γκολ για να προκριθούν στα ημιτελικά του Copa del Rey και να είχαν αντικειμενικά ένα πολύ ανηφορικό δρόμο να διαβούν, ωστόσο ο Ροντρίγκο τους έδωσε τη λύση!

Στο 61′ ο Ισπανός ισοφάρισε σε 1-1. Τα λεπτά περνούσαν και κανείς ίσως να μην περίμενε θαύμα…

Ο συγκλονιστικός Ροντρίγκο όμως με γκολ στο δεύτερο και τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων πέτυχε την απόλυτη ανατροπή και κάνοντας το 3-1 έστειλε τις… νυχτερίδες στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ισπανίας.

Με 10 έμεινε η Χετάφε στο 74΄ λόγω της δεύτερης κίτρινης του Τζενέ, ενώ και οι γηπεδούχοι στο 9ο λεπτό των καθυστερήσεων έχασαν με απευθείας κόκκινη τον Ντιακαμπί.