Οριστική διακοπή στο Σταντάρ Λιέγης – Άντερλεχτ: Καπνογόνα και αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο (pics)

Το ντέρμπι του βελγικού πρωταθλήματος διεκόπη στο 31ο λεπτό μετά από συνεχόμενες ρίψεις αντικειμένων από τους οπαδούς των φιλοξενουμένων.

Το μεγάλο ντέρμπι του Βελγίου ανάμεσα σε Σταντάρ Λιέγης και Άντερλεχτ, ολοκληρώθηκε άδοξα με τον ρέφερι να διατάζει την διακοπή του λόγω της συμπεριφοράς των οπαδών των φιλοξενούμενων!

Μετά από δύο προσωρινές διακοπές για ρίψεις φωτοβολίδων, καπνογόνων, κροτίδων και άλλων αντικειμένων από τους οπαδούς της Άντερλεχτ στον αγωνιστικό χώρο, η αναμέτρηση διεκόπη οριστικά στο 31ο λεπτό!

Μέχρι τότε οι γηπεδούχοι είχαν πάρει σημαντικό προβάδισμα στο σκορ με 2-0, χάρις στα τέρματα των Μαρίν (22΄) και Εμποκού (30΄), ενώ η Άντερλεχτ από το 29΄ αγωνιζόταν με παίκτη λιγότερο εξαιτίας της αποβολής του Μποτζί με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Συγκεκριμένα ο  διαιτητής της αναμέτρησης έδωσε εντολή στους παίκτες των δύο ομάδων να αποσυρθούν στα αποδυτήρια με το σκορ 2-0 υπέρ της Σταντάρ Λιέγης!

Μάλιστα, οι Βέλγοι αναφέρουν ότι υπάρχει κίνδυνος να συνεχιστούν τα επεισόδια και εκτός αγωνιστικού χώρου…