Τραυματίστηκε ο Διαμαντάκος (vid)

Ο Ελληνας επιθετικός της Ζανκτ Πάουλι τραυματίστηκε και αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίχρονο στο ματς με την Νυρεμβέργη.

Ατυχος στάθηκε ο Δημήτρης Διαμαντάκος στον εντός έδρας αγώνα της Ζανκτ Πάουλι με την Νυρεμβέργη, καθώς κατά τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου ένιωσε ενοχλήσεις και έγινε αναγκαστική αλλαγή.

Ο 27χρονος επιθετικός ξεκίνησε βασικός στο ματς με την Νυρεμβέργη, αλλά ένας τραυματισμός τον ανάγκασε να αποχωρήσει από τον αγωνιστικό χώρο πριν τη συμπλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Ο διεθνής άσος αύριο (18/5) θα υποβληθεί στις απαραίτητες εξετάσεις για να διαπιστωθεί το μέγεθος του τραυματισμού του, αλλά και το διάστημα που θα χρειαστεί να μείνει εκτός αγωνιστικής δράσης.

Αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Διαμαντάκος φέτος έχει πραγματοποιήσει 16 συμμετοχές, έχοντας 9 γκολ και 2 ασίστ. Για την ιστορία, η Ζανκτ Πάουλι επικράτησε με 1-0 της Νυρεμβέργης και ανέβηκε στην 9η θέση.