Το γκολ της χρονιάς στο Καβάλα-Καλαμάτα (vid)

Η Καβάλα νίκησε με ανατροπή στα τελευταία λεπτά την Καλαμάτα, αλλά αυτό που θα μείνει σε όλους είναι το ανεπανάληπτο γκολ που σημείωσε ο Κώστας Μαρκόπουλος στο 88ο λεπτό.

Η αναμέτρηση της Καβάλας με την Καλαμάτα βρισκόταν στο 87ο λεπτό, με τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες 1-1.

Σε εκείνο το σημείο το «Ανθή Καραγιάννη» ξεσηκώθηκε, με τον Κώστα Μαρκόπουλο, την «χρυσή» αλλαγή του Παύλου Δερμιτζάκη, να πετυχαίνει ένα πολύ όμορφο γκολ, χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς στους «Αργοναύτες» και μάλιστα με ανατροπή.

Ο στράικερ των γηπεδούχων δέχθηκε ψηλοκρεμαστή μπαλιά μέσα στη μεγάλη περιοχή, άφησε την μπάλα να «σκάσει» χωρίς να κοντρολάρει και με ένα τρομερό γυριστό ψαλιδάκι την έστειλε στα δίχτυα για το 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.