Απίθανο buzzer beater με ψαλιδάκι στο Κόπα Λιμπερταδόρες (vid)

Στο παιχνίδι Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα-Ιντερνασιονάλ, ο Φερνάντο Σαμπέδρι έδωσε τη νίκη στην πρώτη, με ένα τρομερό ψαλίδι.

Ένα υπέροχο τέρμα πέτυχε ο Φερνάντο Σαμπέδρι στο παιχνίδι της Ουνιβερσιδάδ Κατόλικα κόντρα στην Ιντερνασιονάλ για το Κόπα Λιμπερταδόρες. Συγκεκριμένα, το ματς έληξε με 2-1 υπέρ της ομάδας από την Χιλή, με τον 32χρονο επιθετικό να γίνεται ο πρωταγωνιστής της αναμέτρησης.

Ο Αργεντινός άσος ήταν ο άνθρωπος που έδωσε τη νίκη στη Κατόλικα, καθώς στο 89ο λεπτό, με ένα τρομερό ψαλιδάκι, διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Μάλιστα, ο ίδιος είχε ισοφαρίσει στο 25ο λεπτό, το γκολ του Ντ’Αλεσάντρο.

Βέβαια, αυτή η επικράτηση δεν χάρισε την πρόκριση στους γηπεδούχους, καθώς η Ιντερνασιονάλ είχε κλειδώσει το «εισιτήριο» για την επόμενη φάση του Λιμπερταδόρες. Ωστόσο, η Κατόλικα έφτασε τους επτά βαθμούς και εξασφάλισε την θέση της στο Κόπα Σουνταμερικάνα.