Ιμπραΐμοβιτς : «Θέλουν τον Ζλάταν κι απλά τους έδωσα τον Ζλάταν»

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς πραγματοποίησε ονειρικό ντεμπούτο με τη φανέλα Λος Άντζελες Γκάλαξι σκοράροντας δύο γκολ κι οδηγώντας την ομάδα του στη νίκη, όμως αυτό που εντυπωσιάζει περισσότερο από όλα είναι οι δηλώσεις του Σουηδού επιθετικού μετά το ματς.

Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς έκανε το ντεμπούτο του ως αλλαγή στο 71′ στο ντέρμπι των Λος Άντζελες Γκάλαξι με τους Λος Άντζελες F.C. και έξι λεπτά αργότερα ισοφάρισε σε 3-3 για την μ’ ένα απίθανο γκολ, ενώ στις καθυστερήσεις έκανε την ολική ανατροπή για την ομάδα του.

Το καλύτερο από τα γκολ του Ζλάταν όμως ειδικά μετά από τέτοιες εμφανίσεις είναι οι δηλώσεις του. Ο Σουηδός σούπερ σταρ έδωσε ακόμα μια φορά ρεσιτάλ «μαγεύοντας» και τους Αμερικανούς δημοσιογράφους με όσα είπε.

«Νομίζω άκουσα από το κοινό “θέλουμε τον Ζλάταν, θέλουμε τον Ζλάταν”. Τους έδωσα απλά τον Ζλάταν», είπε ο Ιμπραΐμοβιτς μετά το τέλος του πρώτου του παιχνιδιού στο MLS με τους Γκάλαξι.