Ιμπραΐμοβιτς : Νίκη για τους Γκάλαξι με «κανονιά» του Σουηδού σταρ ! (vid)

Χάρισε τους βαθμούς της νίκης στην ομάδα του, χάρη σε κεφαλιά στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου.

Με τον Ζλάταν Ιμπραϊμοβιτς να σκοράρει, οι Λος Αντζελες Γκάλαξι επικράτησαν με 1-0 μέσα στην έδρα των Σικάγο Φάιαρ για το του MLS.

Ο Σουηδός άσος, ξεκίνησε στο βασικό σχήμα για να αντικατασταθεί στο 80ο λεπτό από τον Εμάνουελ Μπόατενγκ.

Προτού όμως γίνει αλλαγή, πρόλαβε να σημειώσει το  μοναδικό τέρμα της συνάντησης. Συγκεκριμένα σκόραρε με κεφαλιά στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Να σημειώσουμε ότι απέναντί του ο Ζλάταν βρήκε τον Μπάστιαν Σβαϊνστάιγκερ, αλλά και τον πρώην παίκτη του Ολυμπιακού και του ΟΦΗ, Αλεξάνταρ Κατάϊ.

Με τη νίκη αυτή, οι Γκάλαξι έφτασαν τους 10 βαθμούς, και βρίσκονται στη 2η θέση της Δυτικής περιφέρειας. Πρώτο το Σπόρτινγκ Κάνσας Σίτι με 13 βαθμούς σε 6 ματς.