Χασάν is on… fire: Δεν σταματάει να σκοράρει στην Τουρκία (vid)

Ο Αχμέντ Χασάν έχει πάρει… φωτιά. Όχι όμως και η Αλάνια.

Ο Αχμέντ Χασάν είναι σκόρερ ολκής. Το απέδειξε στη θητεία του στον Ολυμπιακό (38 γκολ σε 97 συμμετοχές). Το επιβεβαιώνει και σε έναν ακόμη «δανεισμό» του στην Τουρκία.

O Aιγύπτιος επιθετικός βρήκε δίχτυα για τρίτο σερί παιχνίδι στη γειτονική χώρα, αποδεικνύοντας περίτρανα πως βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση.

Συγκεκριμένα, στην ήττα της Αλάνιασπορ με σκορ 4-1 από την Κασίμπασα ο Χασάν βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, διαμορφώνοντας το τελικό σκορ για την ομάδα του.

Αυτό μάλιστα ήταν το έβδομο τέρμα στη σεζόν σε 15 συμμετοχές σε όλες τις διοργανώσεις για τον 29χρονο στράικερ και έκτο στο τουρκικό πρωτάθλημα, ωστόσο μπορεί εκείνος να σκοράρει συνεχώς, όμως η Αλάνιασπορ έχει μόνο μία νίκη στα τελευταία πέντε ματς, όντας πλέον στην 9η θέση με 21 βαθμούς.