Χαμός στο Ρίβερ Πλέιτ – Μπόκα Τζούνιορς: Ξύλο και έξι αποβολές στις καθυστερήσεις (vid)

Χάος στο superclásico της Αργεντινής!

Το ντέρμπι του μίσους τα είχε όλα! Ρίβερ Πλέιτ και Μπόκα Τζούνιορς διασταύρωσαν τα ξίφη τους, μετατρέποντας το Μονουμεντάλ σε… αρένα μάχης.

Με το ρολόι σημαδεμένο στο 93ο λεπτό, οι γηπεδούχοι κέρδισαν πέναλτι. Ο Μιγκέλ Μπόρχα έγραψε το 1-0 και στη συνέχεια επικράτησε χαμός στον αγωνιστικό χώρο του Μονουμεντάλ.

Το γκολ του Μπόρχα επέφερε σύρραξη μεταξύ των παικτών, με το superclásico της Αργεντινής να ολοκληρώνεται με τον πιο επεισοδιακό τρόπο. Η ένταση χτύπησε… κόκκινο, με αποτέλεσμα, ο διαιτητής να δείξει τον δρόμο προς τα αποδυτήρια σε έξι παίκτες (τρεις από κάθε ομάδα)!