Έξαλλοι πανηγυρισμοί υπό καταρρακτώδη βροχή στο Ρίο για την Φλαμένγκο (vids)

Οι οπαδοί της Φλαμένγκο ξέσπασαν σε πανηγυρισμούς μετά την κατάκτηση του Κόπα Λιμπερταδόρες και ούτε η καταρρακτώδης βροχή τους σταμάτησε.

H Φλαμένγκο κατέκτησε τον δεύτερο τίτλο του Κόπα Λιμπερταδόρες της ιστορίας της (38 χρόνια μετά τον πρώτο), μετά τη νίκη στον συγκλονιστικό τελικό επί της Ρίβερ Πλέιτ με 2-1.

Ο αγώνας διεξήχθη στη Λίμα του Περού και η ομάδα της Βραζιλίας πήρε τη μεγάλη νίκη με ανατροπή στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης και με σκόρερ τον Γκαμπριέλ Μπαρμπόσα στο 89΄και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ενώ από νωρίς είχε βρεθεί πίσω στο σκορ.

Οι οπαδοί της «Φλα» πανηγύρισαν έξαλλα την κατάκτηση του τροπαίου και ξεχύθηκαν στους δρόμους του Ρίο Ντε Τζανέιρο για να γιορτάσουν και ούτε η καταρρακτώδης βροχή τους πτόησε. Δεν ζήσεις κάθε μέρα εξάλλου τέτοια συναισθήματα…