Ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω καθυστέρηση δεν κράτησε ο Τζοβάρας στον Βόλο

Ο Τζοβάρας έδωσε 4 λεπτά καθυστερήσεις, όμως απέβαλε στο 90+1 τον Χνιντ και έκτοτε δεν παίχτηκε ποδόσφαιρο για 2 λεπτά, με τον ρέφερι όμως να μην πτοείται και να σφυρίζει τη λήξη ακριβώς στο 4ο λεπτό του έξτρα χρόνου

Η ΑΕΚ προκρίθηκε με τα χίλια ζόρια στα ημιτελικά του Κυπέλλου, αφού δεινοπάθησε για 94 λεπτά στο Πανθεσσαλικό, γνώρισε την ήττα με 1-0, όμως χάρη στο σκορ του πρώτου αγώνα (4-2) πήρε εκείνη την πρόκριση αντί για την ομάδα του Άνχελ Λόπες.

Το πιο περίεργο όμως είναι ότι στα 4 λεπτά που έδειξε καθυστερήσεις ο τέταρτος μετά από υπόδειξη του ρέφερι Τζοβάρα δεν παίχτηκε καθόλου ποδόσφαιρο, με τους παίκτες της Ένωσης να είναι στο έδαφος και να κάνουν καθυστερήσεις. Αποκορύφωμα όμως είναι η φάση της αποβολής του Νασίμ Χνιντ, ο οποίος δέχτηκε κόκκινη κάρτα για ένα πολύ σκληρό μαρκάρισμα στο 90+1 και ενώ ο Βόλος έβγαινε με εξαιρετικές προϋποθέσεις στην αντεπίθεση, με τον Τζοβάρα να σταματάει τη φάση για δείξει την κάρτα στον αμυντικό της ΑΕΚ, προκαλώντας την οργή των ανθρώπων του Βόλου.

Το ματς λοιπόν ξεκίνησε και πάλι στο 93′, όμως ο ρέφερι του ματς μόλις συμπληρώθηκε το 94ο λεπτό αποφάσισε να σφυρίξει τη λήξη του ματς, χωρίς να κρατήσει ούτε δευτερόλεπτο παραπάνω, με τον πάγκο της ομάδας της Μαγνησίας να ξεσπάει σε έντονες διαμαρτυρίες προς τον Έλληνα ρέφερι και τον τέταρτο.