Ανατροπή για τον ΠΑΟΚ με Κούρτιτς και Μιτρίτσα (vids)

Ο ΠΑΟΚ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο όταν η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 83’, αλλά στις καθυστερήσεις γύρισε τούμπα το ματς και όχι μόνο πήρε την πρόκριση, αλλά και τη νίκη.

Με γκολ των Κούρτιτς στο 90+5’ και Μιτρίτσα στο 90+7’, ο ΠΑΟΚ γύρισε… τούμπα το παιχνίδι με την ΑΕΚ στο ΟΑΚΑ και επικράτησε με 2-1, πανηγυρίζοντας τη νίκη και την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου.

Οι Ασπρόμαυροι με πλασέ του Κούρτιτς στο 90+5’ ισοφάρισαν σε 1-1 την αναμέτρηση στο ΟΑΚΑ. Σκορ με το οποίο θα έπαιρναν την πρόκριση στους «4», αφού το πρώτο παιχνίδι στην Τούμπα είχε λήξει 0-0.

Δύο λεπτά μετά το τέρμα του Σλοβένου, όμως, ο ΠΑΟΚ σκόραρε ξανά, αυτή τη φορά με τον Μιτρίτσα. Ο Ρουμάνος πήρε την μπάλα από τα αριστερά, κινήθηκε παράλληλα έξω από την περιοχή και με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Τσιντώτα για το 2-1. Ο ΠΑΟΚ, που βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο στο 83’ όταν η ΑΕΚ προηγήθηκε με το γκολ του Σιμόες, όχι μόνο κατάφερε να πάρει την πρόκριση, αλλά και τη νίκη.