Ο Επστάιν στο 1-0 της Λαμίας, ο Γιακουμάκης την ισοφάριση της ΑΕΚ! (vids)

Ο Ντένις Επστάιν άνοιξε το σκορ για τη Λαμία στο εν εξελίξει παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΚ για την πρώτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας όμως λίγα λεπτά αργότερα ο Γιώργος Γιακουμάκης ισοφάρισε το ματς σε 1-1.

Λίγο μετά την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού στο Ελ Πάσο, ο Ντένις Επστάιν μετά από υποδειγματική αντεπίθεση της Λαμίας και σέντρα από τα δεξιά του Βασιλαντωνόπουλου, έπιασε το σουτ μέσα από την καρδιά της περιοχής και νίκησε τον Τσιντώτα για το 1-0 των φιλοξενούμενων. Αξίζει να αναφέρουμε ότι η φάση του γκολ ξεκινάει από ένα κερδισμένο κόρνερ για την Ένωση και την επιτυχής απομάκρυνση του κινδύνου από την άμυνα των φιλοξενούμενων. Οι πανηγυρισμοί της ομάδας της Φθιώτιδας δεν κράτησαν όμως για πολύ, αφού περίπου 10 λεπτά αργότερα, ο Γιώργος Γιακουμάκης εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Μπογέ και έκανε το 1-1 για την Ένωση.

Δείτε το 0-1 της Λαμίας: