Το πρώτο κιτρινόμαυρο γκολ του Κρίστισιτς! (vids)

Ο νεοαποκτηθείς άσος της ΑΕΚ, Νέναντ Κρίστισιτς, σκοράρει το παρθενικό του γκολ με την κιτρινόμαυρη φανέλα για το 2-0 της ομάδας του κόντρα στον Κισσαμικό. Δείτε το γκολ του Σέρβου και το 1-0 του Ροντρίγκο Γκάλο.

Ο αφανής ήρωας της ΑΕΚ, Ροντρίγκο Γκάλο, με απευθείας εκτέλεση φάουλ άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό του αγώνα κόντρα στον Κισσαμικό στη ρεβάνς του 1-1 του ματς στα Περιβόλια.

Ο 32χρονος άσος της Ένωσης με αριστοτεχνική εκτέλεση νίκησε τον κίπερ των φιλοξενούμενων που ναι μεν ακούμπησε την μπάλα δεν κατάφερε όμως να κρατήσει αλώβητη την εστία του.

Εδώ το 1-0:

Στο 27ο λεπτό, ο σκόρερ του πρώτου τέρματος σέντραρε από δεξιά, η μπάλα κόντραρε και έφτασε έξω από την περιοχή του Κισσαμικού. Εκεί ο νεοαποκτηθείς Σέρβος χαφ, Νέναντ Κρίστιτσιτς, έπιασε ένα καλό σουτ, η μπάλα κόντραρε ξανά και κατέληξε στα δίχτυα των φιλοξενούμενων, με την Ένωση να διπλασιάζει τα τέρματά της (2-0).