Καβάλα  – ΟΦΗ 2-0

Καβάλα – ΟΦΗ 2-0

Με δύο γκολ στο πρώτο ημίχρονο και παίζοντας πολύ καλή άμυνα στο δεύτερο η Καβάλα επικράτησε με 2-0 του ΟΦΗ και απέκτησε προβάδισμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση.

Η Καβάλα έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, καθώς επικράτησε με 2-0 του ΟΦΗ με δύο κεφαλιές των Κουτσούμπα και Παπαδόπουλου.

Στο πρώτο ημίχρονο η Καβάλα άνοιξε το σκορ νωρίς με το γκολ του Κουτσούμπα στο 6′, ενώ στο 38′  ο Παπαδόπουλος διεύρυνε το προβάδισμα των «Αργοναυτών». Αυτό ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Κρητικοί ανέβασαν την πίεσή του και προσπάθησαν να μειώσουν, ώστε να αυξήσουν τις πιθανότητες πρόκρισής τους, ωστόσο δεν κατάφεραν να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Η ρεβάνς είναι προγραμματισμένη για τις 4 Δεκεμβρίου.