Αλαβές – Μπέτις 0-1 (vid)

Η Μπέτις έφυγε νικήτρια από την έδρα της Αλαβές κερδίζοντας με 1-0 με γκολ του Τέγιο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Η Μπέτις ξεκίνησε με το… δεξί της υποχρεώσεις της στη φετινή La Liga.
Η ομάδα του Μανουέλ Πελεγκρίνι πήρε τη νίκη με 1-0 στο «Μεντιθορόθα» κόντρα στην Αλαβές με γκολ του Τέγιο στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων.
Οι Ανδαλουσιάνοι έδειξαν ένα πολύ καλύτερο πρόσωπο σε σύγκριση με την προηγούμενη σεζόν καθώς ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα. Μάλιστα είχαν από ένα δοκάρι σε κάθε ημίχρονο με τους Γκουίντο Ροντρίγκες και Σέρχιο Κανάλες. Επίσης η Μπέτις είχε σε πολύ καλή μέρα τον Κλαούντιο Μπράβο που εξουδετέρωσε τις καλές στιγμές που είχαν οι γηπεδούχοι.
ΑΛΑΒΕΣ: Πατσέκο, Λαγουάρδια, Έλι, Ντουάρτε, Μέντεθ, Πίνα, Μπατάλια, Πονς, Χοσέλου, Ριόχα (66′ Σάινθ), Λούκας Πέρεθ (66′ Ντέιβερσον)
ΜΠΕΤΙΣ: Μπράβο, Μπάρτρα, Μαντί, Έμερσον, Καρβάλιο (82′ Τέγιο), Χοακίν (67′ Ρουιμπάλ), Κανάλες, Μορένο, Ροντρίγκες, Φεκίρ (92′ Λάινεθ), Ιγκλέσιας