Σουάρες : Πρώτος που σκοράρει δύο γκολ σε ντεμπούτο με την Ατλέτικο (pic)

Ο Λουίς Σουάρες «μάγεψε» στο ντεμπούτο του με την Ατλέτικο και έγινε ο πρώτος ποδοσφαιριστής στον 21ο αιώνα που σκοράρει δύο φορές στην πρώτη εμφάνιση με τους «ροχιμπλάνκος».

Καλύτερο και πιο ονειρικό ντεμπούτο δεν θα μπορούσε να φανταστεί ο Λουίς Σουάρες. Ο Ουρουγουανός πραγματοποίησε τρομερή εμφάνιση σε μόλις 20 λεπτά συμμετοχής, ολοκληρώνοντας την αναμέτρηση με δύο γκολ και μία ασίστ.

Έτσι ο Σουάρες κατάφερε να γίνει ο μοναδικός ποδοσφαιριστής στην ιστορία της Ατλέτικο που σκοράρει δύο γκολ στο ντεμπούτο του, στον 21ο αιώνα.

Μάλιστα έγινε και ο πρώτος «ροχιμπλάνκο» που «σερβίρει» και σκοράρει στον πρώτο του αγώνα, φορώντας τη φανέλα της Ατλέτικο Μαδρίτης.

Όλα αυτά σε μόλις 20 λεπτά συμμετοχής, καθώς μπήκε στον αγωνιστικό χώρο στο 70ο λεπτό, στη θέση του Ντιέγκο Κόστα που είχε κάνει το 1-0, στην άνετη επικράτηση της ομάδας του Τσόλο Σιμεόνε, κόντρα στη Γρανάδα με το εμφατικό 6-1.