Βαλένθια – Χετάφε 2-2 : «Τρελό» ματς στο Μεστάγια με δύο γκολ στις καθυστερήσεις

Απίστευτο ματς στο Μεστάγια, με τις Βαλένθια και Χετάφε να έρχονται ισόπαλες (2-2). Στο 90+4 οι φιλοξενούμενοι έκαναν το 1-2, με τις «νυχτερίδες» να ισοφαρίζουν στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Ενα ματς που τα είχε όλα. Αποβολές, γκολ και σασπένς μέχρι και το φινάλε. Η Βαλένθια υποδέχθηκε τη Χετάφε με τις δυο ομάδες να προσφέρουν θέαμα και συγκινήσεις και να έρχονται ισόπαλες (2-2).

Απίθανη η εξέλιξη του ματς, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το προβάδισμα στο 90+4 και τις «νυχτερίδες» να ισοφαρίζουν στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Στο 22’ μετά από κόρνερ της Χετάφε, ο Μούσα έφυγε στην κόντρα και πλάσαρε για το 1-0.

Στο 56ο λεπτό η Βαλένθια έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Κορέια με 2η κίτρινη κάρτα.

Στο 87’  ο Ερνάντεθ από κοντά έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά για το 1-1.

Στο 90+4’ το σουτ του Ντιαμπί βρήκε στο δοκάρι του Ντομενέκ και ο Άνχελ με πλασέ σε  έκανε το 1-2 για τη Χετάφε.

Όμως, οι γηπεδούχοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Ο Ντζενέ έκανε πέναλτι στον Γκόμες, ο Φιγκερόα απέβαλλε και τον Σουάρεθ και ο Σολέρ ευστόχησε από τα 11 βήματα για το 2-2.

ΒΑΛΕΝΘΙΑ: Ντομενέκ, Γκαγιά, Κορέια, Γκιγιαμόν, Γκάμπριελ, Βας, Τσερίσεβ (78’ Λάτο), Μούσα, Γκόμες, Σολέρ, Λι Κανγκ Ιν (59’ Ράτσιτς)

ΧΕΤΑΦΕ: Σόρια, Νιόμ (54’ Τιμόρ), Σουάρεθ, Καμπάκο (73’ Μάτα), Ντζενέ, Ολιβέρα (73’ Ντιαμπί), Μακσίμοβιτς (54’ Άνχελ), Αραμπάρι, Ουνάλ (73’ Πορτίγιο), Κουκουρέγια, Ερνάντεθ