Θέλτα – Βιγιαρεάλ 0-4: Μισάωρο πάρτι

Η Βιγιαρεάλ δεν... έβλεπε τη Θέλτα, της έβαλε τέσσερα γκολ στο πρώτο ημίωρο και επιβλήθηκε με 4-0 στο Βίγκο.

Απίστευτο πρώτο ημίχρονο για τη Βιγιαρεάλ, η οποία σε αυτό το διάστημα σημείωσε τέσσερα γκολ εναντίον της Θέλτα στο Βίγκο και την… καθάρισε με το τελικό 4-0.

Μόλις στο 5′ ο Μορένο άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, με τον Γκόμεζ να κάνει το 2-0 στο 15′ και τον Παρέχο να πετυχαίνει το 0-3 λίγα λεπτά αργότερα.

Το… πάρτι καλά κρατούσε για τη Βιγιαρεάλ, με τον Φερ Νίνο να έρχεται στο 31′ για να σημειώσει το 4-0, το οποίο ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης, αφού η Θέλτα δεν είχε πλέον τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσει στο ματς.

ΘΕΛΤΑ: Ρουμπέν Μπλάνκο, Ούγκο Μάγιο, Αραούχο, Μουρίγιο, Ολάθα, Γιοκουσλού, Μπέλτραν (73′ Αλφόνσο Γκονζάλες), Ντένις Σουάρεθ, Μιγκέλ Μπαέθα (45′ Χόλσγκροβ), Σάντι Μίνα, Μπράιθ Μέντεθ

ΒΙΓΙΑΡΕΑΛ: Ασένχο, Πένια, Αλμπιόλ, Πάου Τόρες, Πεδράθα (86′ Χάιμε Κόστα), Παρέχο, Καπουέ (66′ Τσουκβουέζε), Τριγιέρος (86′ Κοκλέν), Ζεράρ Μορένο, Φερ Νίνιο (66′ Πίνο), Μόι Γκόμεθ (79′ Μπάκα)