Εσπανιόλ – Ατλέτικο Μαδρίτης 1-2 – Απόδραση με buzzer beater για την Ατλέτικο

Η Ατλέτικο Μαδρίτης στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να πάρει την νίκη με 1-2 κόντρα στην Εσπανιόλ εκτός έδρας.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με γκολ του Λεμάρ κατάφερε να πάρει την νίκη κόντρα στην Εσπανιόλ και με φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης από το Κορνέλλα-Ελ Πρατ.

Η Ατλέτικο Μαδρίτης κατάφερε στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων να πάρει τη νίκη κόντρα στην Εσπανιόλ.
Ντεμπούτο με τη φανέλα της Ατλέτικο Μαδρίτης πραγματοποίησε και ο Αντουάν Γκριεζμάν.

Οι γηπεδούχοι λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 40ο λεπτό κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Τόμας να πιάνει την κεφαλιά μετά από το κόρνερ και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και πιο συγκεκριμένα στο 53ο λεπτό η Ατλέτικο Μαδρίτης κατάφερε να ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Λεμάρ ωστόσο το γκολ μετά από έλεγχο ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Η Ατλέτικο Μαδρίτης συνέχιζε να πιέζει και στο 79ο λεπτό κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Καράσκο.

Οι μαδριλένοι και μετά την ισοφάριση συνέχιζαν να πιέζουν και άγγιξαν το γκολ με σουτ του Καράσκο στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων. Στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων μετά από ωραία ενέργεια του Καράσκο ο οποίος έδωσε την ασίστ στον Λεμάρ για να πετύχει το τελικό 2-1 με την Ατλέτικο να φεύγει με το διπλό από την έδρα της Εσπανιόλ.