Μαγιόρκα – Βιγιαρεάλ 0-0

Για τέταρτο σερί ματς η Βιγιαρεάλ ήρθε ισόπαλη στο πρωτάθλημα καθώς έμεινε στο 0-0 με τη Μαγιόρκα.

Ακόμη μία ισοπαλία για τη Βιγιαρεάλ που έμεινε στο 0-0 εκτός έδρας με τη Μαγιόρκα. Έτσι μετά από τέσσερα παιχνίδια πρωταθλήματος, το «κίτρινο υποβρύχιο» έχει τέσσερις βαθμούς, όλους με ισοπαλίες.

Νταντζούμα και Τριγκέρος απείλησαν δύο φορές για τους φιλοξενούμενους στο πρώτο μέρος ενώ ο Φερ Νίνιο στο 24′ είχε την πρώτη καλή στιγμή για τους νησιώτες. Ο ίδιος παίκτης είχε και την τελευταία ευκαιρία του πρώτου ημιχρόνου όταν στις καθυστερήσεις το σουτ έφυγε λίγο έξω.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ευκαιρίες ήταν ακόμη πιο λίγες ενώ στο 83′ ακυρώθηκε το γκολ του Χόουπ για οφσάιντ.

Μαγιόρκα: Ρέινα, Μαφέο (37′ Σάστρε), Βαλιέντ, Χάουμε Κόστα, Ολιβάν, Μπαμπά, Σεβίγια, Αμάτ (60′ Ζούνιορ), Κούμπο (90’+1′ Κανγκ-Ιν), Ντάνι Ροντρίγκες, Φερ Νίνιο (60′ Χόουπ)

Βιγιαρεάλ: Ρούλι, Φόιτ, Αλμπιόλ, Πάου Τόρες, Εστουπινιάν (73′ Πενιά), Κοκλέν (57′ Παρέχο), Τριγκέρος (57′ Μορένο), Καπουέ, Μόι Γκόμεθ, Νταντζούμα (57′ Πίνο), Ντία (57′ Αλκάθερ)