Με υπογραφή Σουάρεθ η δεύτερη σερί νίκη της Θέλτα (1-0)

Ο Ντένις Σουάρεθ χάρισε το δεύτερο σερί «τρίποντο» στη Θέλτα, καθώς με δικό του γκολ στις καθυστερήσεις επικράτησε της Γρανάδα (1-0).

Συνέχεια στις νίκες της έδωσε η Θέλτα, έστω και με δραματικό τρόπο, αυτή την φορά επί της Γρανάδα με 1-0.

Η ομάδα του Βίγκο μετά το «διπλό» επί της Λεβάντε στις 21/09 πανηγύρισε το δεύτερό της «τρίποντο» στην εφετινή La Liga, μετά από 7 αγωνιστικές, χάρις στο γκολ του Ντένις Σουάρεθ που ήρθε από τον πάγκο στο 46΄ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έβαλε την υπογραφή του.

Μέχρι τότε η ομάδα του Εντουάρντο Κουντέτ είχε χάσει τη μεγάλη ευκαιρία να προηγηθεί στο 73ο λεπτό, με τον Ιάγο Άσπας να μην μπορεί να νικήσει τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, Λουίς Μαξιμιλιάνο, από το σημείο του πέναλτι.