Μπαρτσελόνα – Σε 180 λεπτά μια τελική προς την εστία

Η Μπαρτσελόνα βρίσκεται σε τραγική κατάσταση και αυτό επιβεβαιώνεται μέσα από τους αριθμούς, καθώς σε180 λεπτά έχει μόνο ένα σουτ στο τέρμα.

Η Μπαρτσελόνα μετά την ήττα από την Μπενφίκα με 3-0 για το Champions League ηττήθηκε και από την Ατλέτικο Μαδρίτης με 2-0 για το ισπανικό πρωτάθλημα.

Για ακόμη ένα παιχνίδι η αγωνιστική εικόνα της Μπαρτσελόνα ήταν πραγματικά τραγική όπως το επιβεβαιώνουν και τα στατιστικά στοιχεία.

Στο παιχνίδι κόντρα στην Μπενφίκα η Μπαρτσελόνα δεν είχε ούτε μία τελική ευκαιρία στον στόχο και την μία και μοναδική που έχει στα 180 λεπτά είναι στο παιχνίδι με την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Την μία και μοναδική ευκαιρία την έκανε ο Κουτίνιο όταν επιχείρησε ένα σουτ αλλά η μπάλα κατέληξε εύκολα στην αγκαλιά του Όμπλακ χωρίς να τον ανησυχήσει ιδιαίτερα.

Έτσι μετά από αυτά τα δύο παιχνίδια επιβεβαιώνεται η τραγική αγωνιστική κατάσταση της Μπαρτσελόνα που έχει μόνο ένα σουτ στο στόχο σε 180 λεπτά αγώνα.