Έκοψε τη φορά της Σεβίλλης η Γρανάδα (1-0)

Η μαχητική Γρανάδα ανάγκασε τη Σεβίλλη στην πρώτη της ήττα (1-0) στο φετινό πρωτάθλημα στο «Νουέβο Λος Κάρμενς».

Πέταξε ευκαιρία κορυφής η Σεβίλλη! Οι Ανδαλουσιάνοι μπορούσαν να ανέβουν στην κορυφή της βαθμολογίας, νικώντας τη Γρανάδα και μάλιστα με παιχνίδι λιγότερο, όμως υπέστη ήττα (1-0) και έμεινε στην 4η θέση.

Ο Ρουμπέν Ροτσίνα πέτυχε το ένα και μοναδικό γκολ της αναμέτρησης στο 27ο λεπτό και στη συνέχεια η ομάδα του Λοπετέγκι δεν κατάφερε να αξιοποιήσει καμία από τις πολλές ευκαιρίες που είχε.

Στα τελευταία 15 λεπτά του παιχνιδιού μάλιστα, οι φιλοξενούμενοι είχαν ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών με τους Μουνίρ, Ράφα Μιρ, Κουντέ και Οκάμπος, όμως το 1-0 παρέμεινε ως το τέλος και οι γηπεδούχοι πανηγύρισαν μια μεγάλη νίκη.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ντιέγκο Κάρλος αντίκρισε την κόκκινη κάρτα.

ΓΡΑΝΑΔΑ: Μαξιμιάνο, Ντίαθ (75’ Χερμάν Σάντσεθ), Κίνι, Νέβα, Άμπραμ, Γκοναλόν (86’ Μόντσου), Μοντορό (46’ Πουέρτας), Μίγια (85’ Ίσμα Ρουίθ), Ροτσίνα, Σόρο (64’ Εσκουδέρο), Σουάρεθ

ΣΕΒΙΛΛΗ: Μπόνο, Ακούνια, Μοντιέλ (46’ Νάβας), Ντιέγκο Κάρλος, Κουντέ, Ράκιτιτς (70’ Οκάμπος), Φερνάντο, Σούσο (46’ Πάπου Γκόμες), Λαμέλα (64’ Όσκαρ), Χορδάν (46’ Μουνίρ), Μιρ