Αθλέτικ Μπιλμπάο – Κάντιθ 0-1

Η Κάντιθ επικράτησε στο «Σαν Μαμές» της Αθλέτικ Μπιλμπάο με 1-0 με ένα γκολ του Σάντσες στο 6ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πέρασε από το «Σαν Μαμές» η Κάντιθ επικρατώντας 1-0 της Μπιλμπάο, η οποία έμεινε για ένα ακόμα παιχνίδι μακριά από τη νίκη.

Η Κάντιθ πήρε μία σπουδαία νίκη μέσα στην Αθλέτικ Μπιλμπάο αν και δυσκολεύτηκε μέχρι το τέλος του αγώνα τελικά επικράτησε με 1-0.

Αυτό ήταν το δεύτερο φετινό τρίποντο για την Κάντιθ η οποία ξέφυγε προς το παρόν από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού έφτασε τους 12 βαθμούς και ανέβηκε στη 14η θέση.

Η Κάντιθ κατάφερε να προηγηθεί πολύ νωρίς στο παιχνίδι μόλις στο 6ο λεπτό με ένα εξαιρετικό σουτ του Σάλβι Σάντσες και από κει και μετά δεν μπόρεσε να απειλήσει ξανά την εστία της Αθλέτικ.

Από κει και πέρα το παιχνίδι ήταν ένας μονόλογος της Μπιλμπάο, η οποία είχε κατοχή σχεδόν στο 70% όμως δεν κατάφερε να πετύχει κάποιο γκολ και το 1-0 έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης με την Κάντιθ να παίρνει τους τρεις πολύτιμους βαθμούς ενόψει της δύσκολης συνέχειας.