Σεβίλλη – Χετάφε 0-3: Τη «βύθισε» ακόμη περισσότερο

Μια εξαιρετική Χετάφε έστησε πάρτι στην Ανδαλουσία κόντρα στην Σεβίλλη (3-0) και... βύθισε ακόμη περισσότερο τους Σεβιγιάνους.

Μια τρομερή Χετάφε πέρασε σαν σίφουνας από το «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν» σκορπώντας με 3-0 τη Σεβίλλη για την 17η αγωνιστική της La Liga, κάνοντας πλέον όνειρα για Ευρώπη.

Από την άλλη η Σεβίλλη παραπαίει όντας πλέον στην επικίνδυνη ζώνη.

Ο Μαγιοράλ έδωσε το προβάδισμα στη Χετάφε μόλις στο 5ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, με τον Μάτα στο 37′ να διπλασιάζει τα τέρματα για την ομάδα του. Οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν στο ίδιο τέμπο και στην επανάληψη δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην νίκη τους με τον Μέισον Γκρίνγουντ να διαμορφώνει το τελικό 3-0 στο 80′.