Ουέσκα – Ρεάλ Μπέτις 2-1

Θυμήθηκε τι σημαίνει η λέξη «νίκη» η Ουέσκα, μετά από 17 παιχνίδια επικρατώντας με 2-1 της Ρεάλ Μπέτις και έδειξε να έχει ακόμα σφυγμό.

Μια νίκη είχε μέχρι το βράδυ του Σαββάτου η νεοφώτιστη Ουέσκα. Στις 19 Αυγούστου κόντρα στην Εϊμπάρ. Στο πρώτο της παιχνίδι στη La Liga. Έκτοτε είχε γίνει… σάκος του μποξ με αποτέλεσμα να βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Κόντρα στη Ρεάλ Μπέτις πέτυχε τη δεύτερη νίκη της με 2-1, μετά από ανατροπή και διατήρησε ζωντανές τις όποιες ελπίδες της για παραμονή στη μεγάλη κατηγορία.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 55ο λεπτό με τον Σανάμπρια να μη λαθεύει από την άσπρη βούλα. Αυτή η εξέλιξη πείσμωσε τους γηπεδούχους που πήραν έκτοτε τα ηνία του αγώνα και έφτασαν στη μεγάλη ανατροπή. Στο 74′ ο Φερέιρο με κεφαλιά ψαράκι ισοφάρισε σε 1-1 και πέντε λεπτά αργότερα ο Ριβέρα με δυνατό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-1 για την ομάδα της Αραγωνίας που παλεύει για το θαύμα!