«Ό,τι αξίζει πονάει κι είναι δύσκολο»

Για καιρό θα θυμάται το παιχνίδι με την Μπαρτσελόνα στο Καμπ Νου ο Κέβιν Γκαμέιρο

Η Βαλένθια απέσπασε σπουδαία ισοπαλία (2-2) στο Καμπ Νου από την Μπαρτσελόνα, με τον Λιονέλ Μέσι να είναι μια ομάδα… μόνος του, πετυχαίνοντας και τα 2 γκολ των Καταλανών χωρίς όμως να τους χαρίζει τη νίκη. Οι «νυχτερίδες» άνοιξαν το σκορ στο 24′ λεπτό με τον Κέβιν Γκαμέιρο που αξιοποίησε την πολύ καλή κάθετη μπαλιά του Ροντρίγκο.

Ο Γάλλος επιθετικός όμως, πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο ημίχρονο συγκρούστηκε με τον Ζεράρ Πικέ και αποχώρησε τραυματίας. Μάλιστα αυτή η «αψιμαχία» του με τον έμπειρο αμυντικό των Μπλαουγκράνα του… χάρισε ένα πρησμένο και μαυρισμένο μάτι!

Το μάτι του φάνηκε από την πρώτη στιγμή ότι είχε πρηστεί πολύ, ενώ σήμερα ανάρτησε και φωτογραφία όπου είναι εντελώς μαυρισμένο.