«Περίπατος» για τη Ρεάλ κόντρα στην Εϊμπάρ! (vid)

Εύκολη βραδιά για τη Ρεάλ Μαδρίτης στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», όπου επικράτησε άνετα με 3-0 της Εϊμπαρ και παρέμεινε στο «κυνήγι» της Μπαρτσελόνα. Η «βασίλισσα» ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι έχασε αρκετές ευκαιρίες, αλλά με τη «βοήθεια» του Ολιβέιρα, ο οποίος έβαλε αυτογκολ, άνοιξε το σκορ στο 18′ και απλοποίησε την κατάσταση. Δέκα λεπτά αργότερα ο […]

Εύκολη βραδιά για τη Ρεάλ Μαδρίτης στο «Σαντιάγκο Μπερναμπέου», όπου επικράτησε άνετα με 3-0 της Εϊμπαρ και παρέμεινε στο «κυνήγι» της Μπαρτσελόνα.

Η «βασίλισσα» ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι έχασε αρκετές ευκαιρίες, αλλά με τη «βοήθεια» του Ολιβέιρα, ο οποίος έβαλε αυτογκολ, άνοιξε το σκορ στο 18′ και απλοποίησε την κατάσταση.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Μάρκο Ασένσιο έκανε πιο έυκολα τα πράγματα για τους Μαδριλένους κάνοντας το 2-0, ενώ το τελικό 3-0 σημείωσε ο Μαρσέλο με ένα πολύ όμορφο γκολ στο 82ο λεπτό.