Λεγανές – Βιγιαρεάλ 0-3

Η Βιγιαρεάλ επικράτησε εύκολα της της Λεγανές με 3-0 εκτός έδρας και πήρε την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Βιγιαρεάλ πήρε την πρώτη της νίκη στη La Liga την τρέχουσα σεζόν και το έκανε με τρόπο εμφατικό! Το «κίτρινο» υποβρύχιο πέρασε εύκολα από την έδρα της Λεγανές με 3-0, αφήνοντας την χωρίς βαθμό μετά από τέσσερις αγωνιστικές.

Το σκορ για τους φιλοξενούμενους άνοιξε στο 26′ ο Ζεράρ Μορένο, ενώ 13 λεπτά αργότερα ο Γιόναθαν Σίλβα έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το 0-2 που ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ζεράρ Μορένο, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.

Έτσι, η Βιγιαρεάλ ανέβηκε προσωρινά στην 6η θέση της La Liga με 5 βαθμούς, ενώ η Λεγανές παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας δίχως βαθμό.