Γκολ και ασίστ για τον 16χρονο Φατί (vid)

Η Μπαρτσελόνα πέτυχε δύο γκολ σε επτά λεπτά κόντρα στη Βαλένθια με τον Φατί να πετυχαίνει το πρώτο και να «σερβίρει» το δεύτερο

Ο Φάτι εντυπωσιάζει στο Καμπ Νου και με γκολ, ασίστ δίνει το άνετο προβάδισμα στη Μπαρτσελόνα κόντρα στη Βαλένθια.

O 16χρονος άνοιξε το σκορ 2 λεπτά μετά την σέντρα, ενώ στη συνέχεια έδωσε και ασίστ στον Ντε Γιονγκ για το 2-0 της ομάδας του.

Το παιδί θαύμα της Μπάρτσα πραγματοποιεί ονειρικές εμφανίσεις και νέο θύμα του ήταν οι Νυχτερίδες.

Μόλις στο δεύτερο λεπτό άνοιξε το σκορ. Μετά από συρτή πάσα του Ντε Γιονγκ και λίγο αργότερα (στο 7′), ο 16χρονος πέρασε τους Βας και Γκαράι και την κατάλληλη στιγμή έστρωσε την μπάλα στον Ντε Γιονγκ με τον Ολλανδό να στέλνει τη μπάλα στον ουρανό των διχτυών με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.